loader black loader black loader product loader white
Hlavný obrázok Sauer 404 Classic

Sauer 404 Classic

SAUER 404 je puška, ktorá sa rozhodne radí k svetovej špičke v obore. Sauer 404 v sebe kombinuje nahromadené praktické vedomosti a poznatky za viac ako 264...

3496.00 €

Popis produktu

SAUER 404 je puška, ktorá sa rozhodne radí k svetovej špičke v obore. Sauer 404 v sebe kombinuje nahromadené praktické vedomosti a poznatky za viac ako 264 rokov existencie firmy. Pre Sauer dôležité tradičné hodnoty a zároveň technologické možnosti 21. storočia neponechávajú žiadny priestor na pochybnosti pre užívateľov vlastniacu S 404

Je to logický dôsledok veľmi úspešnej série pušiek a efektívne kumulácia ich pozitívnych vlastností do nového výrobku. Ide najmä o vysokú aktívnu i pasívnubezpečnosť celej zbrane a jej systému, ergonómiu, presnosť, výkon a maximálnu flexibilitu. Ide o ideálny nástroj pre súčasné podmienky a potreby lovu.

 

S404_strana2.JPG

 

Pri mnohých rozhovoroch s našimi zákazníkmi je možné s istotou konštatovať, že pojmy ako bezpečnosť, praktickosť či pohotovosť technických riešení u zbraní už dávno nie sú vynechávané a odsúvané na úkor ceny. Ba práve naopak. Drvivá väčšina zákazníkov neváha investovať vyššie čiastky práve do týchto prvkov, ktoré chránia nielen ich, ale aj okolie, v ktorom sa pohybujú. Práve tento aspekt potom býva veľmi často diskutuje s ohľadom na skutočnosť, že stále viac a viac z nás vyráža na lovy do susedných, ale aj vzdialených poľovných revírov a poľovníckych oblastí, kde to jednoducho nepoznáme a určite si nechceme urobiť hanbu.

S 404 je vybavený patentovanou bezpečnostné koncepciu, ktorej jadrom je novo vyvinuté chrbtovej napínanie, ktorého obdobnú koncepciu poznáme zo samonabíjacia guľovnice S 303. Ovládač je ergonomicky umiestnený na puzdre záveru, čo umožňuje nielen pohodlné a rýchle ovládanie, ale tiež úplne tiché napnutie bicieho mechanizmu. Okrem požadovanému napnutie bicieho mechanizmu plní ovládač funkciu akéhosi auto matického bezpečnostné ho prvku, ktorý zabraňuje vystrelenie zbrane, ak ovládač nie je celkom v správnej polohe.Túto funkciu oceníte najmä pri manupilaci pri nakladaní a vykladaní v automobile alebo hľadanie vhodnej streleckej pozície na posedu, kedy sa zvyčajne manipuluje s nabitou a odistení zbraní. Veľmi zaujímavé riešenie sa zdá tiež jednoduché oddelenie uzamykacie hlavy a tela záveru v dvoch krokoch. Ak totiž uzamykacie hlavu zložíte z tela záveru, máte stopercentnú istotu, že vašej zbraň nebude schopný použiť nikto iný, najmä potom napr. Nenechavé deti.

 

S404_strana3.JPG

 

Pri tejto ojedinelej funkcionality už nikto nemôže pochybovať o výnimočnosti novej S 404. Možnosť veľmi jednoducho nastaviť odpor spúšte je totiž v tomto segmente úplný unikát.

Asi nemožno pochybovať o tom, že každý lovec, strelec, má úplne iné požiadavky na nastavenie spúšte. Jeden má rád tvrdú, iný jemnú spúšť, ďalší nedá bez napínáčika ani ranu. Bude to znieť možno neuveriteľne, ale nový S 404 dokáže vyhovieť prakticky všetkým.

Revolučný SAUER Quattro spúšť totiž umožňuje strelci pri použití v zbrani ukrytého SAUER univerzálneho SUS kľúče ľahko v ybrat a počas niekoľkých sekúnd nastaviť medzi štyrmi rôznymi odpory spúšte - 550 g, 750 g, 1000 g a1250 g. A je jedno, či je zima alebo leto. Proste odpor si môžete nastaviť pokojne na každý výstrel inak. A aby toho nebolo málo, ešte jedna vychytávka u Sposa na záver. Museli ste niekedy zvoliť napríklad inú zbraň než vysnívanú len kvôli tomu, že máte dlhšie nabo kratšie prsty a nedosiahnete ideálne na spúšť? U novej S 404 sa vám to rozhodne nestane, pretože u tejto zbrane je spúšť posuvná a osovo nastaviteľné. Lebo p ouzom optimálnej pozície prsta na spúšti pri streľbe zaručuje presný a precízne zásah. SAUER Quattro spúšť preto umožňuje nastaviť spúšť v rozsahu až 8 mm v pozdĺžnom smere vrátane možnosti natočenia až o 5 stupňov vľavo aj vpravo.

 

S404_strana4.JPG

 

S404_strana5.JPG

 

Ohromný zmysel pre praktickosť aj detail u novej S 404 dokazuje aj novonavrhnutý SAUER univerzálny montážny kľúč SUM. Vlastne jediný nástroj potrebný pre nastavenie a údržbu vašej zbrane tak budete mať neustále pri sebe, bez toho aby ste si toho nejako všimli. S pomocou tohto patentovaného univerzálneho kľúča skrytého v predpažbia totiž budete snímať a upevňovať montáž zamiřovacího ďalekohľadu k špeciálne navrhnutým základniam zaručujúcim maximálnu pevnosť a presnosť. Ďalej potom povoľovať a doťahovať objímku hlavne, nastavovať chod a odpor spúšte.

 

S404_strana6.JPG

Ak sme v úvode hovorili o možnosti sňať hlavu záveru z tela v dvoch krokoch ako prvok bezpečnosti, potom nemožno opomenúť ani praktickosť a vplyv na finálnu cenu pri nadobudnutí výmenných hlavné, kde bude potrebné dokúpiť práve iba záverovú hlavu a tým výrazne ušetriť oproti variantu nákupe kompletného záveru.

Myšlienka zdokonaliť klasický "Winkelzugverschluss" z legendárnym uzamykaním priamo do komory sa dlho zdalo ako zbytočné a nereálne. Napriek tomu sa tvorcom S 404 niečo také podarilo. Nový záver je preto opatrený vymeniteľnou záverovú hlavou, ktorá uzamyká šiestich masívnymi ozubmi priamo do hlavne. Odpružený extraktor spoľahlivo odpáli vložený náboj a dvojica vyťahovačov potom nábojnici spoľahlivo vytiahne. Novinka tak zaručuje vysokú spoľahlivosť za všetkých podmienok.

Nie je tajomstvom, že S 404 v sebe spája to najlepšie z ostatných modelových radov. Či už ide o modifikované chrbtovej napínanie z S 303, odolný zásobník zo S 101 i skvele padnúce typy exkluzívneho pažbenie z S 202.

 

Základný prehľad modelov:

S404Classic-web.jpg

S404Elegance-web.jpg

S404ClassicXT-web.jpg

S404SynchroXT-web.jpg

 

 

 

Ako už sme si asi všetci u ponuky Sauer zvykli, na ponuku modelových variantov si asi sťažovať nejde. Do začiatku tak S 404 štartuje rovno v štyroch variantoch.Začínam etradičně modelom Classic a pre milovníkov plastu Classic XT. Už táto základná variant ponúka všetky uvedené prvky. Vyznávačom kvalitného dreva s krásnou kresbou možno ponúknuť variantu Elegance s tradične kroužkováním zdobeným telom záveru a skutočnou "kôstka" v ponuke je nepochybne Synchro XT. Tým ktorí majú radi zbrane nemôže uniknúť určitá podobnosť s Blaser Professional Success. Nemožno pochybovať, že na väčšine trhov vrátane nášho je variant špičkové guľovnice s nastaviteľnou plastovou pažbou trendom. A nový S 404 zďaleka nevyniká iba v tomto bode.

 

Pár technických údajov na záver:

Dĺžka hlavnej štandard 560mm (celková 1065mm)

Dĺžka hlavnej magnum 620mm (celková 1125mm)

Kapacita zásobníka 3 + 1 Standard, 2 + 1 Magnum

Hmotnosť cca 3,3kg

- Telo záveru s odnímateľnou záverovú hlavou

- Uzamykania priamo do hlavne, 6 ozubov

- Chrbtová napínanie

SAUER Quattro spúšť, štyri nastaviteľné odpory: 550, 750, 1000 a 1250 g

Plynule nastaviteľná spúšť, posun po 8 mm, rozsah otáčania každých 5 stupňov

- I ntegrované základne SAUER pre u niverzální montáž pri extrémne nízkej výške

SAUER univerzálny integrovaný patentovaný kľúč

Bezpečnostné zásobník "MagLock"

 

Kalibre :

MIni: .222 Rem, .223 Rem
STandard: .22-250, .243 Win, 6,5×55 SE, 6,5×57, 6,5-284, 6,5×65 RWS, .270 Win., 7×57, 7×64, .308 Win., .30-06 Spr., 8×57 IS, 9,3×62
MEdium: 6,5×68, 7,5×55 Suisse, 8×68 S
MAgnum: .257 Weath.Mag., .270 Weath.Mag., .270 WSM, 7mm Blaser Mag., 7mm Rem. Mag., .300 WSM, .300 Blaser Mag., .300 Win. Mag., .300 Weath.Mag., .338 Blaser Mag., .338 Win.Mag., .375 Blaser Mag., .375 H&H Mag.
Priemer hlavne: 17 mm
Zásobník:
MI: 5+1
ST: 4+1
ME + MA: 3+1
Dĺžka hlavne: 58cm ST a 65cm ME + MA
Celková dĺžka: 102cm a 109cm ME + MA

Naše značky

Námestie Slobody 12
06601 Humenné
Telefón: +421 948 555 999
E-mail: info@vysocansky.sk
služby
zostaňme v spojení

Akceptujeme tieto platobné karty.
© 2013 - 2020 Polovnictvo-Vysocansky.sk | Všetky práva vyhradené.